Properes curses

17juny

ORIENTEERING WORLD CUP ROUND 1. HELSINKI, FINLÀNDIA. 8.-11.6.2019

ORIENTEERING WORLD CUP ROUND 1. HELSINKI, FINLÀNDIA. 8.-11.6.2019
El cap de setmana del 8 al 11 de juny, s’ha iniciat la copa del món d’orientació amb la IOF World Cup 1 a Finlàndia. La ciutat d’Helsinki i el club organitzador Helsingin Suunnistajat juntament amb la Federació d’orientació finlandesa han acollit aquest esdeveniment que s’ha composat de 3 curses: una de distància, una de llarga distància (amb sortida a la caça) i uns relleus sprint mixtos.
Les dues primeres curses d’aquesta ronda s’han celebrat en un forest de gran qualitat al Parc Nacional de Nuuksio i puntuables per a la Individual World Cup. Mentre que els relleus sprint mixtos - equips de 4 corredors almenys amb 2 dones - s’han dut a terme al centre d’Helsinki i puntuable per a la Team World Cup. Cal destacar que totes les competicions s’han retransmès en directe per la televisió finlandesa (YLE TV2) i, per descomptat, pel port LIVE Orienteering de la IOF.


Hi han participat un total de 286 participants (129 dones i 157 homes) en 46 equips i que representen a un total de 28 països. Espanya ha participat amb un equip de 6 homes i 2 dones. On cal destacar la presència de 3 catalans: els germans Anna i Marc Serrallonga i en Pau Llorens.


El calendari es composa de 9 competicions individuals i 3 de relleus per equips.  Si us interessa, podeu seguir la World Cup 2019 a https://ranking.orienteering.org/WorldCup?wcup=footo&


Els mapes els podeu veure a http://omaps.worldofo.com.




Resultats MD dones (08.06.2019):




1

Tove Alexandersson

Suècia

29:54

 
2

Natalia Gemperle

Russia

31:32

+1:38

3

Marika Teini

Finlàndia

31:53

+1:59

...

74

Anna Serrallonga

Espanya

42:57

+13:03

  Maria Prieto

Espanya

disqualified

Resultats MD homes (08.06.2019):




1

Gustav Bergman

Suècia

30:20

 
2

Frederic Tranchand

França

31:23

+1:03

3

Olav Lundanes

Noruega

31:51

+1:31

...

84

Alvaro Prieto

Espanya

41:20

+11:00

89

Pau Llorens

Espanya

41:56

+11:36

91

Eduardo Gil

Espanya

42:24

+12:04

103

Marc Serrallonga

Espanya

45:16

+14:56

123

Alvaro Casado

Espanya

51:45

+21:25

128

Juan Sanz

Espanya

58:02

+27:42




Resultats LD dones (09.06.2019):




1

Tove Alexandersson

Suècia

1:28:43

 
2

Marika Teini

Finlàndia

1:30:14

+1:31

3

Kamilla Olaussen

Noruega

1:31:19

+2:36

...

65

Anna Serrallonga

Espanya

1:51:56

+23:13




Resultats MD homes (09.06.2019):




1

Gustav Bergman

Suècia

1:42:38

 
2

Frederic Tranchand

França

1:44:36

+1:58

3

Magne Daehli

Noruega

1:44:42

+2:04

...

69

Eduardo Gil

Espanya

2:05:13

+22:35

87

Pau Llorens

Espanya

2:12:10

+29:32

92

Alvaro Prieto

Espanya

2:12:56

+30:18

102

Marc Serrallonga

Espanya

2:26:24

+43:46

106

Alvaro Casado

Espanya

2:31:54

+49:16

112

Juan Sanz

Espanya

2:42:30

+59:52

Redacció: Assumpció Termens

Posted in Orientació a peu

esportcat v rgb fb 600pp logo ufec vertical 02 iberogaine
Subscriu-me a la llista de correu de la FCOC
Visita'ns al Facebook